Előadás: Érzékenyítő tréning

Érzékenyítő tréning

 Az EFOP – 3.18 – 17 – 2017 – 00019 – Együtt testvérként a Petneházi Iskolával című pályázattal „Játékos előadás – érzékenyítő tréning” keretén belül élményekkel gazdagodtak a bevont tanulók. Az előadók már az első perctől megtalálták a közös hangot a diákokkal. Barátságosak, közvetlenek voltak és megpróbáltak játékosan minél többet kihozni a gyerekekből. Új, eddig ismeretlen drámajátékokat játszottak.

A foglalkozáson a 2 előadó ismertette meg közösségfejlesztő játékokkal a tanulókat. Ezek a következők voltak:

1.ZIP – ZAP

A csoportnak három jelet kell megtanulnia, melyekhez egy-egy szó is kapcsolódik. Mindhármat a játékvezető mutatja meg a játék elején. 1.: ZIP – melyhez a jobb vagy bal kéz lendítése tartozik, mellyel mintegy a szomszédnak adjuk át a mozdulatot; 2.: BOING – melyhez a két kar felemelése tartozik (mintha ütközőként megállítaná a kapott hangot és mozdulatot) és visszafordítja ellentétes irányba a kapott jelet; 3.: ZAP – melyhez a két kar lendítésével átdobjuk a kör túloldalára a jelet. A játék a tanártól indul jobb vagy bal oldali irányba. A játszók folyamatosan adogatják az ismert jeleket.

2.SZÉKFOGLALÓS

A gyerekek kört kialakítva székekre ülnek le. Egyel kevesebb szék van, mint a résztvevők száma! A szék nélkül maradt, kiáll a kör közepére, és próbál egy állítást mondani, ami igaz rá is és még sok másra is a körben elhelyezkedők közül. Akire igaz az állítás feláll és próbál egy másik székre leülni! Aki nem tud leülni, az marad állva és jön a következő állítás.

3.ÉRINTÉS

A tanulók össze-vissza állnak a helységben és a játékvezető állításokat kezd mondani, pl:

  • ki a legokosabb?
  • ki a legbátrabb?
  • ki a legjobb sportoló?
  • ki a legjobb szívű?

A gyerekeknek azt az embert kellett megérinteni, akire szerintük az-az állítás igaz volt.

 

Könyvjelzőkhöz Közvetlen link.

A hozzászólások jelenleg ezen a részen nincs engedélyezve.