Iskolánkról

Petneháza Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, Nyíregyházától 40 km-re, Kisvárda és Baktalórántháza közelében található. Iskolánk a közel kétezer lakosú település központjában van.

Fenntartónk a Kisvárdai Tankerületi Központ.

Intézményünk elég jól felszerelt, igyekszünk otthonos, esztétikus környezetet biztosítani tanulóink számára, bár maga az épület jelentős felújításra, a külső környezet rendezésre szorul.

Tanulólétszámunk jelenleg 115 fő, a gyermekvédelmi kedvezményben részesülő gyerekek aránya 42 %. Nyolc évfolyamon, évfolyamonként egy-egy osztályban folyik az oktatás. Tanárón kívüli tevékenységek változatos kínálatával igyekszünk a tanulóink szabadidejét tartalmassá tenni. Az alapfokú művészetoktatás közel húsz éve meghatározó része iskolánk életének. Jelenleg két színjátszó és egy grafikás csoportunk van.

Tehetséges tanulóink szívesen vesznek részt tanulmányi- és sportversenyeken, gyakran érnek el helyezést. Országos sikerekkel is büszkélkedhetünk.

Nevelő-oktató munkánk személyi feltételei nagyon  kedvezőek.

15 fős tantestületünk évek óta stabil, sokoldalúan képzett, szakosellátottságunk teljes. Fontosnak tartjuk a szeretetteljes légkör kialakítását iskolánkban, ahol a gyerekek számíthatnak a pedagógusok segítségére, jóindulatára minden helyzetben.

Pedagógiai munkánk középpontjában a tanulói személyiségek és közösségek komplex fejlesztése áll, melyet az alapvető emberi és nemzeti értékek, az egészséges életmód és környezettudatosság melletti elkötelezettség, valamint a másság, más népek iránti nyitottság jellemez.

E célok megvalósítása érdekében –saját lehetőségeinken túl- szinte folyamatosan részt veszünk pályázati programok megvalósításában. Az elmúlt 3-4 évben számos nyertes projekt gazdagította iskolai életünket, felejthetetlen élményeket nyújtva tanulóink számára.

Intézményünk 20 éve Petneházy Dávid (kb. 1645-1687) nevét viseli, aki korának egyik legtehetségesebb hadvezére volt. A birtokai központi része volt a mai Petneháza területe is. Bátorsága, hazaszeretete vonzó alakká teszi az utókor számára. Olyan értékeket képviselt életével, amelyeket mai is példaként állíthatunk tanulóink elé.

A hozzászólások jelenleg ezen a részen nincs engedélyezve.